Skip to main content

Wellness pobyt v horskom hoteli. Prečo a ako vám prospeje?

Človeka to odjakživa ťahá do hôr, pretože mu vždy ponúkali bezpečné útočisko, čerstvú pramenitú vodu, dostatok jedla a viaceré iné zdravotné benefity. A o tom predsa každá luxusná dovolenka je. V tomto prípade je ale pre vás dobrou správou, že za týmto relaxom ďaleko cestovať nemusíte.

Stačí si vybrať vhodnú lokalitu a v nej rezervovať pre pohodlné ubytovanie kvalitný horský hotel Björnson, v ktorom tráviť letnú dovolenku bude obrovská radosť. Poďme sa spoločne o výhodách takejto vysokohorskej rekreácie presvedčiť.

Dovolenka v prírode je balzam na telo i dušu

Žijeme v stále rýchlejšej a vystresovanej spoločnosti. Digitalizácia s globalizáciou posúvajú konkurenčný tlak a optimalizáciu stále ďalej. V konečnom dôsledku tým trpí zamestnanec, ktorý je pod čoraz väčším pracovným tlakom. Na dovolenke treba čo najlepšie obmedziť zadržiavaný stres a dopriať telu oddych, čo nebude na príjemnom wellness pobyte pre dvoch v hoteli Björnson najmenší problém.

Dovolenka v takomto prostredí má tú výhodu, že telo, myseľ a duša sú úplne „ resetované “. Všetko sa opäť prispôsobí prirodzeným rytmom, telo je uzemnené, má trochu slnka a pohybu a pri pohľade na prírodu nemusíte myslieť na prácu.

Dokonalý oddych pre vaše pľúca

Nikde nie je vzduch taký svieži a čistý ako vo vysokohorských oblastiach. Výrazne menej výfukových plynov, jemného prachu a peľu nájdete len vo výškach nad 1000 mnm. A to je veľká  výhoda pre všetkých astmatikov, alergikov alebo všetkých, ktorí chcú uniknúť vzduchu veľkomesta a dopriať oddych nielen mysli, ale aj pľúcam.

Krásne prostredie sa postará o pozitívne emócie

Nesmierne veľkou výhodou dovolenky v horách je aj fakt, že v tomto prostredí nájdete originálne a nádherné scenérie, ktoré môžu byť s profesionálnou optikou značky Zeiss ešte detailnejšie. Nájdite si preto na návštevu takéhoto prostredia čas a určite vám to prospeje.

Dovolenka na horách v sebe spája množstvo výhod naraz a s dobrým spánkom, zdravou stravou a trochou pohybu umožňuje niečo ako všestrannú obnovu.

Zdroj obrázka: RossHelen/Shutterstock.com