Skip to main content

Prečo sa vám oplatí vymeniť more za termálne kúpele?

Zážitky z termálnych kúpeľov majú dlhú históriu, siahajúcu až do starovekých rímskych čias. Kombinácia terapií zahŕňajúcich teplé a studené procedúry sú známe tým, že zmierňujú bolesti svalov, detoxikujú pokožku, zlepšujú telesný metabolizmus a zvyšujú krvný obeh.

Sú tiež spojené so zlepšenou duševnou pohodou, vrátane kvalitnejšieho spánku a menšieho počtu dní choroby.

Ukázalo sa, že termálne kúpele bojujú proti stresu, znižujú úzkosť a pomáhajú ľuďom cítiť sa sústredenejšie. A aj kúpeľný hotel Royal Palace Turčianske Teplice má vo svojej ponuke množstvo termálnych kúpeľných terapií, ktoré môžu zlepšiť vašu pohodu a obohatiť vašu myseľ, telo a dušu.

Poďte sa spolu s nami presvedčiť o tom, prečo môžu byť takéto kúpele lepšie ako relax pri mori.

Prečo práve termálne kúpele?

Či už chcete povzbudiť svoje telo, nájsť pokoj v duši alebo jednoducho miesto na relaxáciu, Príjemný kúpeľný pobyt v kráľovských kúpeľoch vám umožní preorientovať sa na to, čo je pre vás dôležité. Stanete sa motivovanejšími a produktívnejšími s vedomím, že sa o seba staráte.

Digitálny detox

Pretože mnohé z procedúr v termálnych kúpeľoch zahŕňajú vodu, nemôžete si so sebou vziať telefón. To vám umožní odpojiť sa od vonkajšieho sveta a úplne sa ponoriť do relaxačného zážitku bez akéhokoľvek vonkajšieho rozptyľovania.

Do termálnych kúpeľov sa môžete ponoriť nielen duševne, ale aj fyzicky - do vodoliečebného  alebo ponorného bazéna. Plávanie vo vode má upokojujúci účinok a dopriať si čas a priestor na tento relax, buduje vašu duševnú silu a zlepšuje motiváciu.

Uzdravíte si telo

Prehnali ste to nedávno počas tréningu? Vyvrtli ste si členok počas futbalu? Alebo vám možno vypovedal chrbát, keď ste sa zohli, aby ste si z chladničky vybrali posledný koláčik? Procedúry v termálnych kúpeľoch môžu urýchliť proces hojenia a rýchlo vás dostať späť do špičkovej formy.

Kombinácia tepelných a chladiacich terapií rozširuje a sťahuje krvné cievy, aby sa podporila jej cirkulácia v tele. A čím lepší je váš krvný obeh, tým viac kyslíka a živín dokáže vaša krv dodať do svalov, aby napravili poškodenie. Táto vylepšená cirkulácia znamená, že vaše telo môže spaľovať kalórie rýchlejšie, čím sa zlepší váš metabolizmus.

Ak sa potíte, vyplavíte z tela nečistoty, omladíte a vyčistíte pokožku. Termálne procedúry tiež uvoľňujú napätie a bojujú proti účinkom stresu na vašu pokožku. Zvýšený stres spôsobuje, že vaše telo uvoľňuje viac kortizolu – hormónu, ktorý hovorí vašej pokožke, aby produkovala viac mazu – čo môže viesť k vyrážkam. Termálne kúpele nielenže bojujú s problematickou pokožkou a vyliečia ju, ale tiež pomôžu predchádzať vzniku škvŕn pri koreni príčiny, vďaka čomu sa budete cítiť v krásnom tope ako bohyňa.

Skúste preto namiesto relaxu pri mori využiť význam a silu termálnych kúpeľov s ich priaznivými účinkami na celé telo vrátane mysle.

Zdroj obrázka: BGStock72/Shutterstock.com