Skip to main content

Najlepšia výbava pre poľovníkov a ich nové zážitky v prírode

Poľovníctvo obľubujú státisíce našich krajanov. Tento skutočne mužný koníček temperuje postavu, umožňuje vám cítiť blízkosť prírody a dostať potrebnú dávku adrenalínu. Vždy je to však spojené s nepohodou, pretože treba veľa chodiť, či dokonca behať, znášať uštipnutie komárom a iné rany osudu.

Správne doplnky vám môžu ale pomôcť. Výstroj poľovníka preto treba vyberať obzvlášť starostlivo.

Dôležitý je výber oblečenia

Na túto tému sa už roky vedú búrlivé diskusie. Niektorí veria, že najlepším oblečením na lov je lesná kamufláž. Majú pravdu - pohodlné, odolné, lacné oblečenie dokonale skryje siluetu lovca, čo vám umožní priblížiť sa ku koristi na vzdialenosť výstrelu.

Iní veria, že dôležitou výhodou je schopnosť zvýrazniť osobu. Sú si istí, že na lov musíte nosiť svetlé oblečenie, ktoré je jasne viditeľné aj za súmraku.

Majú tiež pravdu, pretože vždy existuje možnosť zranenia iným poľovníkom, ktorý strieľal v rozpore so všetkými pravidlami. V každom prípade by malo byť súčasťou takéhoto výletu do prírody kvalitné poľovnícke oblečenie.

Potrebujete pevnú obuv

V poľovníckom outfite sú kvalitné topánky snáď na prvom mieste. Závisí predsa od nich pohodlie pohybu a dokonca aj bezpečnosť. A platí to aj vtedy, ak za prírodou cestujete autom, ktoré má v poriadku dôležité servoriadenie.

Ak sa rozhodnete na topánkach šetriť, môže vám tenkú vychádzkovú obuv prepichnúť ostrý konár a veľmi rýchlo zraniť celé chodidlo.

Vyberajte niečo pevnejšie a určené do náročného terénu, ktorému sa zároveň dokáže chodidlo v pevnej obuvi dobre prispôsobiť.

Nezabudnite na optiku

Väčšina poľovníkov si nevie svoj lov predstaviť ani bez použitia špeciálnych optických prístrojov. Patria sem ďalekohľad, prístroje na nočné videnie, diaľkomery a dokonca aj strelecké okuliare a profesionálna termovízia, vďaka ktorej budete vidieť aj na korisť aj v tme alebo šere.

Pri nákupe optických prístrojov je potrebné starostlivo preštudovať ich vlastnosti, prečítať si recenzie na optické prístroje a vypočuť si názory priateľov a skúsených poľovníkov.

Pri výbere optiky sa môžete riadiť aj osobnými pozorovaniami, napríklad testovaním optických zariadení, ktoré majú známi poľovníci k dispozícii.

Ak si dáte na potrebných detailoch záležať, úspech sa dostaví sám.

Zdroj obrázka: PRESSLAB/Shutterstock.com