Cestujete na dovolenku autom? Tieto tipy vám pomôžu ochrániť seba i vozidlo

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Pri plánovaní dovolenky sa často zameriavame najmä na zábavu, oddych a nové zážitky. No okrem toho je dôležité nezabúdať na bezpečnosť, a to nielen svoju, ale aj vozidla.

Či už sa teda vydávate na dovolenku na dlhú vzdialenosť alebo len krátky výlet, tieto tipy vám pomôžu ochrániť seba a váš automobil počas každej cesty.

Výhodné PZP online

Predtým, než sa vyberiete na cestu, je dôležité mať správne poistenie vozidla. Poistenie zodpovednosti voči tretím osobám je povinné a poskytuje ochranu pre prípad, že by ste spôsobili škodu inému vozidlu alebo osobe. Nakoľko sú ale sumy poistiek dnes veľmi vysoké a môžu predstavovať výrazný zásah do rodinného rozpočtu, aby ste získali najlepšiu ponuku, porovnajte a vyberte si výhodné PZP online.

Kontrola auta pred cestou

Predtým, než sa vydáte na cestu, je dôležité si skontrolovať aj samotné vozidlo. Skontrolujte stav pneumatík, brzdového systému, svetlá a iné dôležité komponenty. Práve takto sa môžete vyhnúť nepríjemným prekvapeniam počas jazdy.

Imobilizér na ochranu vozidla

Ak chcete zabezpečiť svoje vozidlo pred krádežou, inštalácia spoľahlivého imobilizéra je skvelým krokom. Imobilizér je zariadenie, ktoré zabraňuje spusteniu vozidla, pokiaľ nemáte správny kľúč. To znamená, že zlodeji nebudú schopní rýchlo a ľahko ukradnúť váš automobil.

Zabezpečte cenné veci

Ak sa rozhodnete vziať so sebou cenné veci, ako sú elektronika, cestovné doklady a peniaze, uistite sa, že ich budete mať v aute schované mimo pohľadu. Práve cennosti v aute, ktoré nie sú pred zrakmi okoloidúcich dostatočne chránené, sú častým dôvodom ohrozenia bezpečnosti vozidla. Tak nič neriskujte a všetko si dobre chráňte.

Overte si trasu

Než vyrazíte na cesty, skontrolujte si trasu a dopravné správy. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť dopravným zápcham a nepríjemným situáciám, ktoré môžu dovolenku prekaziť. Plánovanie vopred robí každú cestu bezpečnejšiu a bez vplyvov nepríjemného stresu. 

Dôležité čísla na cestách

Majte stále so sebou dôležité kontaktné čísla, ako je číslo asistenčnej služby, miestnej polície a servisné číslo pre váš automobil. Tieto čísla by vám mohli pomôcť v prípade havárie alebo problémov počas cesty.

Dovolenka by mala byť časom relaxu a radosti, a tieto tipy vám pomôžu zabezpečiť, že to tak naozaj aj bude. Pripravte sa dopredu, zabezpečte svoje vozidlo a buďte na cestách obozretní. Vaša a bezpečnosť automobilu sú predsa pre nezabudnuteľný zážitok z dovolenky kľúčové.

 

Zdroj obrázka:Dasha Petrenko/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Chcete vidieť to najdôležitejšie z New Yorku? Postačí vám aj 5 dní

Chcete vidieť to najdôležitejšie z New Yorku? Postačí vám aj 5 dní

New York City. Veľké Jablko. Veľké Mesto. Mesto, ktoré nikdy nespí. Hlavné mesto sveta. Centrum sveta. Hovorte tomu, ako chcete, ale jedno je jasné – je to pravdepodobne najznámejšie mesto planéty. A teraz si predstavte, že máte iba 5 dní na toto obrovské a úžasné mesto!

Oddych na slnečnom Cypre: Nezabudnuteľná dovolenka plná kontrastov

Oddych na slnečnom Cypre: Nezabudnuteľná dovolenka plná kontrastov

Každý z nás túži po chvíľach oddychu a úniku z každodenného zhonu a práve dovolenka sa v tomto smere stala tým správnym odvrátením od reality, príležitosťou na objavovanie nových miest a kultúr.

Našli sa v cestovaní a každý z nich má k nemu iný prístup. V Starej tržnici sa bude konať trojdňový cestovateľský festival Kaleidoskop

Našli sa v cestovaní a každý z nich má k nemu iný prístup. V Starej tržnici sa bude konať trojdňový cestovateľský festival Kaleidoskop

Prejsť svet na trabante alebo tuk tuku? Zdolať všetky osemtisícovky bez kyslíka? Potápať sa so žralokmi či žiť na ropnej plošine uprostred mora?

Sama pešo z Mexika do Kanady

Sama pešo z Mexika do Kanady

“Zbalila som sa a šla si urobiť názor na túto šialenú cestu,” hovorí Lucie Kutrová o svojej Pacifickej hrebeňovke

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)