Ideálne exotické destinácie na dovolenku mimo sezóny

Ideálne exotické destinácie na dovolenku mimo sezóny - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Leto je v plnom prúde a mnohí z nás sa preto vyberajú na exotické dovolenky do niekoľko kilometrov vzdialených rezortov. Veľkým lákadlom je nielen more, ale aj klíma, v ktorej sa dokonale relaxuje a užíva komfort v luxusnom hoteli. Avšak, mnohým súčasné horúčavy nevyhovujú, takže si namiesto sezóny, vyberajú dovolenku začiatkom jesene alebo v zime.

Ktoré destinácie sú ale vhodné na exotickú dovolenku mimo sezóny?

Čítajte ďalej a svoju odpoveď určite nájdete.

Luxusná dovolenka v Turecku

Kto povedal, že prázdniny sú len leto? Vďaka svojej geografickej polohe existuje na našom svete veľmi veľa regiónov, v ktorých si počas prebiehajúcej zimy môžeme pokojne vylihovať na slnkom rozpálenej pláži a kúpať sa v teplom mori. Jesenná dovolenka v Turecku vás o tom určite presvedčí.

Ak túžite po pocite, že vystúpite z lietadla a bude vám teplo napriek tomu, že u nás teploty zo dňa na deň klesajú, nehľadajte ďalej. V septembri je priemerná teplota v Turecku stále neuveriteľných 31°C a aj v októbri je tu stále horúco, s priemerom 26°C! Opaľujte sa na pláži, ponorte sa do trblietavého bazéna a túlajte sa pôvabnými tureckými mestami vo svojom najlepšom „letnom“ oblečení – to všetko v sezóne jesene.

Turecko sa môže mimo sezóny pochváliť nielen horúcim počasím, milovníci pláží môžu robiť to, čo vedia najlepšie, a ponoriť sa do Stredozemného mora bez chladnej vlny vo vode. Južné pobrežie Turecka môže počas letných mesiacov dosiahnuť strednú teplotu 30 °C, čo ohrieva more na úžasnú teplotu pripravenú pre dovolenkárov v jesenných mesiacoch. Takže, ak ešte nemáte zvolenú cieľovú destináciu, Turecko, v ktorom si zároveň môžete overiť získané vedomosti z absolvovaného kurzu angličtiny, je na jesennú dovolenku ako stvorené.

Po celý rok slnkom zaliata Hurghada

 

Egypt má hlavne dve ročné obdobia: zimu a leto. Zima začína v novembri a trvá do apríla a leto začína v máji a trvá do októbra. Leto v Egypte je však veľmi suché a v určitých obdobiach dňa môže byť pre relax na čerstvom vzduchu nevhodné, preto sa toto ročné obdobie považuje pre turistiku za mimosezónu.

Užiť si príjemný relax a nádhernú dovolenku v Hurghade môžete počas jesene až zimy. V tomto období sú teploty na polihovanie na pláži ideálne a kúpanie v mori stále príjemné. Podobne ako Arabské emiráty, aj Egypt sa počas zimy preto stáva pre turistov hlavnou dovolenkovou destináciou.

V tomto období navyše vo svojom obľúbenom letovisku stretnete menej turistov a niektoré ceny ponúkaných služieb a ubytovania môžu byť nižšie. Ak vám teda vysoké teploty letného slnka moc nehovoria, no milujete exotiku, nechajte si výber dovolenky na blížiacu sa jeseň.

Zdroj obrázkov:

  1. S-F/Shutterstock.com
  2. AlexAnton/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Termoterapia v Turčianskych Tepliciach: Cesta k zdraviu a relaxu

Termoterapia v Turčianskych Tepliciach: Cesta k zdraviu a relaxu

V dnešnom uponáhľanom svete sa starostlivosť o naše telo a dušu stáva čoraz dôležitejšou. Termoterapia je na tento účel jedným z najlepších spôsobov, ktorý sa v praxi využíva veľmi dávno.

Nevynechaj tieto turistické atrakcie v New Yorku

Nevynechaj tieto turistické atrakcie v New Yorku

New York je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií na celom svete. Bolo by vcelku fér povedať, že New York je dokonca väčší ako samotný život. Takmer každý aspekt tohto nádherného mesta sa dotýka dokonalosti. New York je dobre známy vďaka svojim priateľským ľuďom, modernému životnému štýlu, kultúrnemu významu, turistickým atrakciám a hrám na Broadwayi.

India je aj veľká chudoba a zároveň silná viera

India je aj veľká chudoba a zároveň silná viera

Pestrofarebná, dobrodružná, snová, ale aj krutá a špinavá. Cestovateľské kino v stredu 17. júla v trnavskom Kine Hviezda odhalí závoj mnohovrstevnej Indie a ponorí sa do jej magickej a spirituálnej atmosféry.

Goldi Sands Hotel, Srí Lanka: Naša recenzia a fotky

Goldi Sands Hotel, Srí Lanka: Naša recenzia a fotky

Srí Lanka je stále viac objavovaná aj slovenskými cestovateľmi, určite tomu napomáha aj letecké spojenie z Bratislavy s prestupom v Dubaji. Celkový čas letu z Bratislavy, vrátane prestupu v Dubaji nezaberie viac ako 12 hodín.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)