Prečo sa vám oplatí vymeniť more za termálne kúpele?

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Zážitky z termálnych kúpeľov majú dlhú históriu, siahajúcu až do starovekých rímskych čias. Kombinácia terapií zahŕňajúcich teplé a studené procedúry sú známe tým, že zmierňujú bolesti svalov, detoxikujú pokožku, zlepšujú telesný metabolizmus a zvyšujú krvný obeh.

Sú tiež spojené so zlepšenou duševnou pohodou, vrátane kvalitnejšieho spánku a menšieho počtu dní choroby.

Ukázalo sa, že termálne kúpele bojujú proti stresu, znižujú úzkosť a pomáhajú ľuďom cítiť sa sústredenejšie. A aj kúpeľný hotel Royal Palace Turčianske Teplice má vo svojej ponuke množstvo termálnych kúpeľných terapií, ktoré môžu zlepšiť vašu pohodu a obohatiť vašu myseľ, telo a dušu.

Poďte sa spolu s nami presvedčiť o tom, prečo môžu byť takéto kúpele lepšie ako relax pri mori.

Prečo práve termálne kúpele?

Či už chcete povzbudiť svoje telo, nájsť pokoj v duši alebo jednoducho miesto na relaxáciu, Príjemný kúpeľný pobyt v kráľovských kúpeľoch vám umožní preorientovať sa na to, čo je pre vás dôležité. Stanete sa motivovanejšími a produktívnejšími s vedomím, že sa o seba staráte.

Digitálny detox

Pretože mnohé z procedúr v termálnych kúpeľoch zahŕňajú vodu, nemôžete si so sebou vziať telefón. To vám umožní odpojiť sa od vonkajšieho sveta a úplne sa ponoriť do relaxačného zážitku bez akéhokoľvek vonkajšieho rozptyľovania.

Do termálnych kúpeľov sa môžete ponoriť nielen duševne, ale aj fyzicky - do vodoliečebného  alebo ponorného bazéna. Plávanie vo vode má upokojujúci účinok a dopriať si čas a priestor na tento relax, buduje vašu duševnú silu a zlepšuje motiváciu.

Uzdravíte si telo

Prehnali ste to nedávno počas tréningu? Vyvrtli ste si členok počas futbalu? Alebo vám možno vypovedal chrbát, keď ste sa zohli, aby ste si z chladničky vybrali posledný koláčik? Procedúry v termálnych kúpeľoch môžu urýchliť proces hojenia a rýchlo vás dostať späť do špičkovej formy.

Kombinácia tepelných a chladiacich terapií rozširuje a sťahuje krvné cievy, aby sa podporila jej cirkulácia v tele. A čím lepší je váš krvný obeh, tým viac kyslíka a živín dokáže vaša krv dodať do svalov, aby napravili poškodenie. Táto vylepšená cirkulácia znamená, že vaše telo môže spaľovať kalórie rýchlejšie, čím sa zlepší váš metabolizmus.

Ak sa potíte, vyplavíte z tela nečistoty, omladíte a vyčistíte pokožku. Termálne procedúry tiež uvoľňujú napätie a bojujú proti účinkom stresu na vašu pokožku. Zvýšený stres spôsobuje, že vaše telo uvoľňuje viac kortizolu – hormónu, ktorý hovorí vašej pokožke, aby produkovala viac mazu – čo môže viesť k vyrážkam. Termálne kúpele nielenže bojujú s problematickou pokožkou a vyliečia ju, ale tiež pomôžu predchádzať vzniku škvŕn pri koreni príčiny, vďaka čomu sa budete cítiť v krásnom tope ako bohyňa.

Skúste preto namiesto relaxu pri mori využiť význam a silu termálnych kúpeľov s ich priaznivými účinkami na celé telo vrátane mysle.

Zdroj obrázka: BGStock72/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Toto je jedna z najpodivnejších pláží sveta, tieto zvieratká by ste tu asi nečakali.

Toto je jedna z najpodivnejších pláží sveta, tieto zvieratká by ste tu asi nečakali.

Čo robiť na Bahamách? Niekto nechce robiť nič, niekto má rád viac aktivity a môže preskúmať pozoruhodný podmorský život. To najzaujímavejšie čo môžete na Bahamskej pláži zažiť, je šnorchlovanie s prasiatkami.

Absolútna odrezanosť od sveta a nedostatok informácií. Cestovateľské kino zacieli na Severnú Kóreu

Absolútna odrezanosť od sveta a nedostatok informácií. Cestovateľské kino zacieli na Severnú Kóreu

Kontroverzné praktiky lídrov, silný kult osobnosti, efektívna propaganda, neúprosná cenzúra a absolútne monitorovanie obyvateľstva. Čo svet naozaj vie o Severnej Kórei?

Čo sme jedli v Ázii? Galéria v čánku

Čo sme jedli v Ázii? Galéria v čánku

Pri cestovaní nespoznávame len krajinu, ale aj zvyky, kultúru a jedlo. Bez jedla sa nezaobídete nikde, prečo teda nevyužiť možnosť ochutnať miestne špeciality? Pri našej ceste Áziou jedli viac oči ako ústa, množstvo pouličných stánkov ponúkalo rôzne druhy jedál, od polievok, cez grilované mäso až k opečeným pavúkom.

Cestovateľské kino sa vyberie do Černobyľu

Cestovateľské kino sa vyberie do Černobyľu

Pre tých čo zaujíma história, katastrofy, adrenalín aj objavovanie.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)