Námorná univerzita v Gdyni pozýva Slovákov na bezplatné a externé štúdium

Námorná univerzita v Gdyni pozýva Slovákov na bezplatné a externé štúdium - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Slováci môžu vďaka občianstvu EÚ študovať zadarmo na poľských univerzitách za rovnakých podmienok ako Poliaci. Námorná univerzita v Gdyni, jedna z najlepších poľských univerzít, pozýva slovenských absolventov stredných škôl na štúdium ako pre budúcich námorníkov, tak aj v typických pozemných špecializáciách, akými sú manažment, doprava a logistika, manažment kvality a cestovný ruch.

Výhodou štúdia v Gdyni je nielen získanie cenného diplomu medzinárodne uznávanej univerzity, ale aj možnosť zažiť dobrodružstvo na celý život spojené so štúdiom v prímorskej metropole a užívať si atrakcie Gdyne, Sopotu a Gdanska. Študenti zo Slovenska môžu bývať na internáte priamo pri pláži alebo s výhľadom na more a les, majú nárok na štipendium a študentské zľavy vo vlakoch a autobusoch, takže môžete nielen lacno cestovať domov, ale aj spoznávať celé Poľsko. Naklady na život v Poľsku sú dokonca nižšie ako na Slovensku. Vzdelanie získané na námorných fakultách umožňuje získať dobre platené povolanie námorníka a absolventi pozemnej Fakulty manažmentu a kvality vied sa stanú cennými odborníkmi v oblasti poľsko-slovenskej spolupráce a zároveň v oblasti dopravy, logistiky, cestovného ruchu a marketingu, ktoré slovenský trh práce veľmi potrebuje.

Štúdium na Námornej univerzite možno rozdeliť do dvoch hlavných kategórií: vzdelávanie budúcich námorníkov (navigátorov, mechanikov a elektrikárov) a "pozemne" štúdium na Fakulte menežmentu a vied o kvalite. Štúdium na tejto pozemnej fakulte sa v zásade nelíši od vzdelávania na „bežných“ univerzitách, aj keď umožňuje študentom získať aj cenne poznatky o mori, prístavoch a lodnej doprave, ktoré môžu byť aj na Slovensku veľmi užitočné a pomôžu presadiť sa na slovenskom trhu práce .

Napriek chýbajúcemu prístupu k moru je námornícka profesia na Slovensku veľmi populárna. Podľa údajov Ministerstva dopravy je na Slovensku asi 1 500 námorníkov a každý rok námornícke vzdelanie získava asi stovka mladých Slovákov. Chýbajúci prístup k moru nie je prekážkou pri výkone tohto povolania, keďže námorníci pracujú v systéme niekoľkomesačných zmlúv a na loď nastupujú v niektorom z európskych prístavov (napr. Hamburg, Rotterdam, Koper). Odmenou za odlúčenie od rodiny sú vysoké zárobky a možnosť spoznávať svet a zvyšok času námorníci trávia v rodnom meste alebo obci na Slovensku, čo je pre mnohých Slovákov lákavá predstava do života. Uniwersytet Morskí w Gdyni je najlepšia poľská námorná univerzita a jedna z najlepších na svete a s jej diplomom je ľahké nájsť si prácu na lodi na každom kontinente.

Slováci, ktorí v Gdyni vyštudujú odbory potravinárstvo, doprava, logistika, obchod, cestovný ruch či marketing, zase získajú cennú kvalifikáciu a skúsenosti, ktoré Slovensko potrebuje. Veľa sa hovorí o tom, že poľskému cestovnému ruchu a potravinárstvu sa darí lepšie ako slovenskému a Poliaci sú podnikavejší. To všetko sa môžete naučiť na severe Poľska a s nadobudnutými vedomosťami a skúsenosťami sa potom vrátiť na Slovensko. Zahraničné vzdelávanie Slovákov môže byť pre Slovensko a domáce hospodárstvo veľkým prínosom, môže priniesť na Slovensko zahraničný know-how a oživiť veľmi potrebnú poľsko-slovensku spoluprácu v rôznych odvetviach.

Univerzita je otvorená nielen pre mladých slovenských absolventov stredných škôl, ale aj pre ľudí všetkých vekových kategórií, ktorí sa chcú vrátiť k ďalšiemu vzdelávaniu. Existuje široká škála externého, ​doktorandského a postgraduálneho štúdia, kde môžete stráviť väčšinu času na Slovensku a spojiť sa s fakultou cez MS Teams a prostredníctvom e-mailu. Samozrejme aj v týchto prípadoch je potrebné občas navštíviť univerzitu, vtedy môžete využiť ubytovanie na internáte, ak sú voľné miesta.

Podrobné informácie o nábore v poľskom jazyku nájdete na webovej stránke univerzity:

www.umg.edu.pl

E-mail

Vyberáme

5 Rímskych pamiatok ktoré nesmiete vynechať

5 Rímskych pamiatok ktoré nesmiete vynechať

Či už do Ríma cestujete prvýkrát alebo ste tam už párkrát boli, toto úchvatné mesto vám vždy má čo ponúknuť. Medzi obľúbené mestské zaujímavosti patria vily, ktoré sa stali múzeami, barokové kostoly, archeologické náleziská či možnosti nákupu. Ponúkame vám päť pamiatok Ríma, ktoré by ste pri jeho návšteve určite nemali vynechať.

Hrady, krásna príroda, kultúra a dobré ceny. Vitajte v Rumunsku!

Hrady, krásna príroda, kultúra a dobré ceny. Vitajte v Rumunsku!

Rumunsko je krajinou, kde sa staré s novým mieša tak, ako nikde inde v Európe. Touto krajinou, ktorá je plná tajomstiev, kultúry a nesmiernej krásy, bude každý očarený – najmä miestnymi tradíciami, jedlom a bohatou históriou.

Objav najkrajšie Sicílske pláže!

Objav najkrajšie Sicílske pláže!

Každý rok si dovolenku na Sicílii plánuje nespočetné množstvo miestnych aj zahraničných turistov.

Ako sa zbaliť a pripraviť na Last Minute dovolenku na poslednú chvíľu?

Ako sa zbaliť a pripraviť na Last Minute dovolenku na poslednú chvíľu?

Každý človek na tomto svete má jedinečný prístup k riešeniu problémov a realizácii svojho zoznamu. Je to podobné ako pri plánovaní cesty ideálnej letnej dovolenky. Zatiaľ čo niektorí ľudia začínajú plánovať týždne dopredu, mnohí to radi robia na poslednú chvíľu.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)