Námorná univerzita v Gdyni pozýva Slovákov na bezplatné a externé štúdium

Námorná univerzita v Gdyni pozýva Slovákov na bezplatné a externé štúdium - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Slováci môžu vďaka občianstvu EÚ študovať zadarmo na poľských univerzitách za rovnakých podmienok ako Poliaci. Námorná univerzita v Gdyni, jedna z najlepších poľských univerzít, pozýva slovenských absolventov stredných škôl na štúdium ako pre budúcich námorníkov, tak aj v typických pozemných špecializáciách, akými sú manažment, doprava a logistika, manažment kvality a cestovný ruch.

Výhodou štúdia v Gdyni je nielen získanie cenného diplomu medzinárodne uznávanej univerzity, ale aj možnosť zažiť dobrodružstvo na celý život spojené so štúdiom v prímorskej metropole a užívať si atrakcie Gdyne, Sopotu a Gdanska. Študenti zo Slovenska môžu bývať na internáte priamo pri pláži alebo s výhľadom na more a les, majú nárok na štipendium a študentské zľavy vo vlakoch a autobusoch, takže môžete nielen lacno cestovať domov, ale aj spoznávať celé Poľsko. Naklady na život v Poľsku sú dokonca nižšie ako na Slovensku. Vzdelanie získané na námorných fakultách umožňuje získať dobre platené povolanie námorníka a absolventi pozemnej Fakulty manažmentu a kvality vied sa stanú cennými odborníkmi v oblasti poľsko-slovenskej spolupráce a zároveň v oblasti dopravy, logistiky, cestovného ruchu a marketingu, ktoré slovenský trh práce veľmi potrebuje.

Štúdium na Námornej univerzite možno rozdeliť do dvoch hlavných kategórií: vzdelávanie budúcich námorníkov (navigátorov, mechanikov a elektrikárov) a "pozemne" štúdium na Fakulte menežmentu a vied o kvalite. Štúdium na tejto pozemnej fakulte sa v zásade nelíši od vzdelávania na „bežných“ univerzitách, aj keď umožňuje študentom získať aj cenne poznatky o mori, prístavoch a lodnej doprave, ktoré môžu byť aj na Slovensku veľmi užitočné a pomôžu presadiť sa na slovenskom trhu práce .

Napriek chýbajúcemu prístupu k moru je námornícka profesia na Slovensku veľmi populárna. Podľa údajov Ministerstva dopravy je na Slovensku asi 1 500 námorníkov a každý rok námornícke vzdelanie získava asi stovka mladých Slovákov. Chýbajúci prístup k moru nie je prekážkou pri výkone tohto povolania, keďže námorníci pracujú v systéme niekoľkomesačných zmlúv a na loď nastupujú v niektorom z európskych prístavov (napr. Hamburg, Rotterdam, Koper). Odmenou za odlúčenie od rodiny sú vysoké zárobky a možnosť spoznávať svet a zvyšok času námorníci trávia v rodnom meste alebo obci na Slovensku, čo je pre mnohých Slovákov lákavá predstava do života. Uniwersytet Morskí w Gdyni je najlepšia poľská námorná univerzita a jedna z najlepších na svete a s jej diplomom je ľahké nájsť si prácu na lodi na každom kontinente.

Slováci, ktorí v Gdyni vyštudujú odbory potravinárstvo, doprava, logistika, obchod, cestovný ruch či marketing, zase získajú cennú kvalifikáciu a skúsenosti, ktoré Slovensko potrebuje. Veľa sa hovorí o tom, že poľskému cestovnému ruchu a potravinárstvu sa darí lepšie ako slovenskému a Poliaci sú podnikavejší. To všetko sa môžete naučiť na severe Poľska a s nadobudnutými vedomosťami a skúsenosťami sa potom vrátiť na Slovensko. Zahraničné vzdelávanie Slovákov môže byť pre Slovensko a domáce hospodárstvo veľkým prínosom, môže priniesť na Slovensko zahraničný know-how a oživiť veľmi potrebnú poľsko-slovensku spoluprácu v rôznych odvetviach.

Univerzita je otvorená nielen pre mladých slovenských absolventov stredných škôl, ale aj pre ľudí všetkých vekových kategórií, ktorí sa chcú vrátiť k ďalšiemu vzdelávaniu. Existuje široká škála externého, ​doktorandského a postgraduálneho štúdia, kde môžete stráviť väčšinu času na Slovensku a spojiť sa s fakultou cez MS Teams a prostredníctvom e-mailu. Samozrejme aj v týchto prípadoch je potrebné občas navštíviť univerzitu, vtedy môžete využiť ubytovanie na internáte, ak sú voľné miesta.

Podrobné informácie o nábore v poľskom jazyku nájdete na webovej stránke univerzity:

www.umg.edu.pl

E-mail

Vyberáme

Slovenské mestá a miesta so zaujímavou históriou

Slovenské mestá a miesta so zaujímavou históriou

Vedeli ste, že aj napriek tomu, že Slovensko nepatrí medzi najväčšie krajiny, ponúka naozaj veľké množstvo historických pamiatok? Na Slovensku máme naozaj množstvo krásnych miest, ktoré dýchajú históriou, no mnohí z nás ich ešte ani nestihli navštíviť. Ak aj vy patríte k milovníkom histórie, tieto miesta sa rozhodne oplatí navštíviť.

Goldi Sands Hotel, Srí Lanka: Naša recenzia a fotky

Goldi Sands Hotel, Srí Lanka: Naša recenzia a fotky

Srí Lanka je stále viac objavovaná aj slovenskými cestovateľmi, určite tomu napomáha aj letecké spojenie z Bratislavy s prestupom v Dubaji. Celkový čas letu z Bratislavy, vrátane prestupu v Dubaji nezaberie viac ako 12 hodín.

Po stopách Pabla Escobara. Objavte Kolumbiu v špeciálnom Cestovateľskom kine

Po stopách Pabla Escobara. Objavte Kolumbiu v špeciálnom Cestovateľskom kine

Najznámejší narkoštát všetkých čias sa odhalí v špeciálonm Cestovateľskom kine. Návštevníci sa v utorok 10. decembra v KC Dunaj prenesú na miesta, z ktorých vzišiel a kde nakoniec aj padol milovaný a obávaný Pablo Escobar. V pútavom rozprávaní lekára a cestovateľa Ľuboša Fellnera ožije všetko zo seriálu Narcos, a ešte viac!

Ekologické nákupné tašky - menej plastu v prírode

Ekologické nákupné tašky - menej plastu v prírode

Téma zahlcovania našej planéty plastom je v poslednej dobe v médiách preberaná veľmi často. Množstvo ľudí postuje na FB príspevky s celými ostrovmi plastu uprostred morí, posty s rybami, korytnačkami a vtákmi plnými plastu a pod..

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)