Najlepšia výbava pre poľovníkov a ich nové zážitky v prírode

Najlepšia výbava pre poľovníkov a ich nové zážitky v prírode - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Poľovníctvo obľubujú státisíce našich krajanov. Tento skutočne mužný koníček temperuje postavu, umožňuje vám cítiť blízkosť prírody a dostať potrebnú dávku adrenalínu. Vždy je to však spojené s nepohodou, pretože treba veľa chodiť, či dokonca behať, znášať uštipnutie komárom a iné rany osudu.

Správne doplnky vám môžu ale pomôcť. Výstroj poľovníka preto treba vyberať obzvlášť starostlivo.

Dôležitý je výber oblečenia

Na túto tému sa už roky vedú búrlivé diskusie. Niektorí veria, že najlepším oblečením na lov je lesná kamufláž. Majú pravdu - pohodlné, odolné, lacné oblečenie dokonale skryje siluetu lovca, čo vám umožní priblížiť sa ku koristi na vzdialenosť výstrelu.

Iní veria, že dôležitou výhodou je schopnosť zvýrazniť osobu. Sú si istí, že na lov musíte nosiť svetlé oblečenie, ktoré je jasne viditeľné aj za súmraku.

Majú tiež pravdu, pretože vždy existuje možnosť zranenia iným poľovníkom, ktorý strieľal v rozpore so všetkými pravidlami. V každom prípade by malo byť súčasťou takéhoto výletu do prírody kvalitné poľovnícke oblečenie.

Potrebujete pevnú obuv

V poľovníckom outfite sú kvalitné topánky snáď na prvom mieste. Závisí predsa od nich pohodlie pohybu a dokonca aj bezpečnosť. A platí to aj vtedy, ak za prírodou cestujete autom, ktoré má v poriadku dôležité servoriadenie.

Ak sa rozhodnete na topánkach šetriť, môže vám tenkú vychádzkovú obuv prepichnúť ostrý konár a veľmi rýchlo zraniť celé chodidlo.

Vyberajte niečo pevnejšie a určené do náročného terénu, ktorému sa zároveň dokáže chodidlo v pevnej obuvi dobre prispôsobiť.

Nezabudnite na optiku

Väčšina poľovníkov si nevie svoj lov predstaviť ani bez použitia špeciálnych optických prístrojov. Patria sem ďalekohľad, prístroje na nočné videnie, diaľkomery a dokonca aj strelecké okuliare a profesionálna termovízia, vďaka ktorej budete vidieť aj na korisť aj v tme alebo šere.

Pri nákupe optických prístrojov je potrebné starostlivo preštudovať ich vlastnosti, prečítať si recenzie na optické prístroje a vypočuť si názory priateľov a skúsených poľovníkov.

Pri výbere optiky sa môžete riadiť aj osobnými pozorovaniami, napríklad testovaním optických zariadení, ktoré majú známi poľovníci k dispozícii.

Ak si dáte na potrebných detailoch záležať, úspech sa dostaví sám.

Zdroj obrázka: PRESSLAB/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Afganistan - adrenalínové dobrodružstvo

Afganistan - adrenalínové dobrodružstvo

Afganistan, vojnou zmietaná krajina. Môžno práve preto ostáva čaro tejto moslimskej krajiny prekryté hrôzou z terorizmu a násilia. No aj napriek tomu, sa Afganistan môže pochváliť čoraz väčšej popularite medzi cestovateľmi.

Spoznávanie exotiky preferujeme najviac

Spoznávanie exotiky preferujeme najviac

Dostať sa do exotickej krajiny je pre naše slovenské povahy najčastejším želaním a dôvodom pre plánovanie letnej dovolenky. Okrem toho zohráva dôležitú úlohu aj aktuálne počasie, ktoré v danej krajine prevláda. Samozrejme, že ani strava nie je výnimkou a snažíme sa z miestnej kuchyne spoznať čo najviac chutí a jedál. Odpočívanie v obľúbenom rezorte si však vyžaduje zopár drobných informácií. Aspoň niekoľko z nich by sme vám teraz predstavili.

Ťahanie 80-kilových saní pri extrémnych mrazoch nie je žiadna sranda. Slováci sa podelia o životné zážitky z Beringovho prielivu

Ťahanie 80-kilových saní pri extrémnych mrazoch nie je žiadna sranda. Slováci sa podelia o životné zážitky z Beringovho prielivu

Prejdite suchou nohou z ázijského na americký kontinent! Vzrušujúca expedícia, ktorú podniklo len pár ľudí na svete, nás vezme na miesto, kde teploty v zime klesajú k -50°C. Peter Hliničan a Martin Navrátil sa ako prví Slováci rozhodli, len s pomocou vlastných síl, prejsť cez zamrznuté Beringovo more.

7 dôvodov, prečo by ste mali stráviť vašu ďalšiu dovolenku na lodi

7 dôvodov, prečo by ste mali stráviť vašu ďalšiu dovolenku na lodi

Plavba exkluzívnou loďou niekde po Stredozemnom mori či dokonca Karibiku je snom mnohých Slovákov. Niet divu, veď taká plavba je exotickým dobrodružstvom, na ktoré človek len tak nezabudne.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)