4 najlepšie dôvody pre dovolenku na horách

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Dovolenka v exotickom rezorte má svoje neopakovateľné čaro. Sú však chvíle, keď už máte pohľadov na more z rôznych dôvodov dosť. 

Aby ste ale o možnosť relaxu v príjemnom prostredí neprišli, máme pre vás niekoľko dôvodov, pre ktoré je dovolenka v prírode a na horách pre vás ideálne riešenie.

Doplníte si vitamín D prirodzenou cestou

Kempovanie je o tom, že konečne vystúpite z tieňa svojej kancelárie alebo domova a vychutnáte si jasné slnečné lúče. Áno, aj v zime je vplyv slnečných lúčov na naše telo znateľný. Navyše pod ich vplyvom sa vo vašom tele vytvára vitamín D, ktorý prispieva k dobrej nálade, spevňuje kosti a zuby a znižuje riziko vzniku rakoviny, srdcových chorôb a cukrovky.

Vitamín D tiež zlepšuje prietok krvi a znižuje krvný tlak tým, že doslova uvoľňuje cievy. Najdôležitejšie dnes asi je, že vďaka nemu posilňujete aj svoju imunitu.

Takže, ak sa vám v tele jeho potrebné zásoby minuli, odporúčame vám rezervovať si voľnú izbu v nádhernom hoteli v Jasnej a nechať pôsobiť na telo všetky priaznivé účinky tohto vysokohorského zdravého prostredia.

Prirodzené svetlo zlepšuje váš spánok

V uzavretom priestore pod dlhodobým stresom naše telo zlyháva. A vo veľkej miere za to môže nedostatok prirodzeného denného svetla. Jeho zásoby si na dovolenke v prírode môžete doplniť tiež!

Vďaka potrebnej porcii slnečného žiarenia sa budete cítiť oddýchnutí a uvoľnení. Robí to tak, že správne reguluje produkciu melatonínu vo vašom tele. Melatonín je hormón, ktorý riadi cirkadiánne rytmy vášho tela. V noci po zotmení sa vďaka nemu cítite ospalí. Slnečné lúče ale blokujú tvorbu melatonínu počas dňa, vďaka čomu máte viac energie.

Doplniť si zásoby prirodzeného denného svetla môžete aj pri jedle v modernej reštaurácii v Jasnej, v ktorej ste sa rozhodli túto zimu stráviť aktívnu dovolenku.

Pobyt v prírode vám pomáha zbaviť sa stresu

Byť zaneprázdnený, najmä pri interakcii s elektronickými zariadeniami, je hlavnou príčinou stresu. Štúdia Kalifornskej univerzity zistila, že ľudia, ktorí mali neustály prístup k e-mailom alebo dostávali na telefón pravidelný prúd správ, mali počas dňa silnejší tlkot srdca ako tí, ktorí boli odrezaní od elektronickej komunikácie. Preto vám vonkajšia rekreácia umožní úplne relaxovať. Samozrejme za predpokladu, že medzi hríbmi nebudete hľadať Wi-Fi.

Uvoľníte v tele endorfíny

Fyzická aktivita, ktorá spravidla sprevádza rekreáciu v prírode, vyvoláva produkciu endorfínov, jedného z hormónov šťastia. S nárastom jeho množstva v tele človek nadobúda pocity pokoja, jasnosti a spokojnosti.

Nezabudnite sa ale na takúto turistiku poistiť nielen vhodným oblečením, ale aj pohodlnou a pevnou trekovou obuvou. Oplatí sa sledovať deň vopred aj počasie. Len potom si dovolenku na horách užijete plnými dúškami.

Zdroj obrázka: Yuliya Loginova/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

6 spôsobov ako vám cestovanie zmení život

6 spôsobov ako vám cestovanie zmení život

Ako náhle začnete cestovať, vo vašom živote nastanú určité zmeny. Každá životná skúsenosť vás totiž niečo nové naučí. Vďaka cestovaniu spoznáte nové kultúry, nových ľudí, získate nové skúsenosti  a vďaka tomu máte aj skvelú možnosť objaviť samého seba. Naučíte sa tiež nové veci a samotné cestovanie hrá významnú úlohu v zmene vášho myslenia či celkového života. Pozrite sa na 6 spôsobov ako cestovanie zmení váš život.

Preferujete lietanie v superjumbo A380? Airbus pripravil špecializované vyhľadávanie letov s týmto modelom

Preferujete lietanie v superjumbo A380? Airbus pripravil špecializované vyhľadávanie letov s týmto modelom

Cestovatelia, ktorým sa zapáčilo lietať superjumbom A380 si teraz môžu rezervovať letenky na portáli venovanému letom výlučne týmto modelom. Prečo je to užitočné? Ak máte radi apartmán v Etihad, Emirates, Qatar či Singapure airlines, tak to, čo spája všetky spoločnosti je práve model A380, budete si môcť vyhľadať špecifické lety a nájsť správnu službu.

Námorná univerzita v Gdyni pozýva Slovákov na bezplatné a externé štúdium

Námorná univerzita v Gdyni pozýva Slovákov na bezplatné a externé štúdium

Slováci môžu vďaka občianstvu EÚ študovať zadarmo na poľských univerzitách za rovnakých podmienok ako Poliaci. Námorná univerzita v Gdyni, jedna z najlepších poľských univerzít, pozýva slovenských absolventov stredných škôl na štúdium ako pre budúcich námorníkov, tak aj v typických pozemných špecializáciách, akými sú manažment, doprava a logistika, manažment kvality a cestovný ruch.

Moskva - obľúbená prázdninová destinácia

Moskva - obľúbená prázdninová destinácia

Vďaka úžasnému historickému prostrediu, rôznym turistickým atrakciám a bohatej kultúre je Rusko obľúbenou prázdninovou destináciou už dlho. Ponúka totiž veľa miest, ktoré môžete navštíviť vrátane katedrál, majestátnych pamiatok a množstva múzeí – niet sa preto čomu čudovať, že Rusko si obľubuje čoraz viac a viac turistov.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)