Zistite, ktoré možnosti na vás pri návšteve Púchova čakajú

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Súčasná situácia, ktorá obmedzila cestovanie po svete, sa prejavila v tom, že sme si viac začali všímať svoje blízke okolie a krajinu. Zistili sme tak, že aj v našej vlasti máme obrovské množstvo príležitostí na kultúrne vyžitie a príjemný relax. K jednej z takýchto oblastí patrí aj mesto Púchov.

Poďme sa spoločne v stručnosti pozrieť na možnosti, ktoré na vás pri návšteve tejto oblasti čakajú.

Začnite výberom vhodného ubytovania

Pri každom menšom alebo väčšom výlete sa pri spoznávaní krás okolia, pamiatok a atrakcií určite poradne unavíte. Aby ste preto mali z tohto výletu ten najlepší pôžitok a dosť času na spoznanie celého okolia, začnite plánovať svoj výlet s výberom vhodného ubytovania v Púchove. Odporúčame vám Penzión Sisi, v ktorom nájdete pre svoje pohodlie a komfort všetko dôležité!

Zistite, ako vyzerá jedno z najkrajších miest Slovenska

V rokoch 2013 až 2014 získalo mesto Púchov ocenenie „najkrajšieho mesta na Slovensku. Ani po niekoľkých rokoch sa krása, ktorá upútala, z mesta nevytratila. Tak ako každá časť našej rodnej vlasti má svoje neopakovateľné čaro, aj mesto Púchov vám ponúka možnosť pokochať sa jeho krásami, ku ktorým máte blízko z akejkoľvek často Slovenska. Stačí si vybrať pohodlné oblečenie na motorku a vydať sa na cestu.

Užijete si zábavu a spoznáte miestnu históriu

Okrem námestia, na ktorom sa za priaznivej situácie konajú rôzne a mnohé kultúrne podujatia, môžete navštíviť známu priehradu – Vodnú nádrž Nosice a blízke kúpele Nimnica.

Na relax s deťmi je vhodná Marczibányiho záhrada, ktorá bola pôvodne záhradou rodu Marczibányiovcov, s ktorým sa história mesta spájala viac ako 600 rokov. Pre milovníkov histórie je tu zasa Púchovská skala alebo najstarší dom v PúchoveŽupný dom.

Neďaleko Púchova sa nachádza rozhľadňa v obci Dohňany a pamätná izba obce. Aj tu si prídu nielen milovníci histórie na svoje.

Osviežiť a dobiť energiu môžete v nejednej reštaurácii alebo kaviarni a nakúpiť si potrebné veci v nákupných centrách.

Zdroj obrázka: penzionsisi.sk

E-mail

Vyberáme

Dôvody, prečo milujeme putovanie po Machu Picchu

Dôvody, prečo milujeme putovanie po Machu Picchu

Pre cestovateľov pripravených na objavovanie mesta Machu Pichcu je v tejto oblasti pripravené obrovské množstvo zaujímavej histórie. Machu Picchu sa nachádza v peruánskom regióne Cusco a nazýva sa aj Stratené mesto Inkov. Toto mesto je svetovým dedičstvom UNESCO a v roku 2007 bolo zaradené medzi sedem nových divov sveta.

Po stopách Pabla Escobara. Objavte Kolumbiu v špeciálnom Cestovateľskom kine

Po stopách Pabla Escobara. Objavte Kolumbiu v špeciálnom Cestovateľskom kine

Najznámejší narkoštát všetkých čias sa odhalí v špeciálonm Cestovateľskom kine. Návštevníci sa v utorok 10. decembra v KC Dunaj prenesú na miesta, z ktorých vzišiel a kde nakoniec aj padol milovaný a obávaný Pablo Escobar. V pútavom rozprávaní lekára a cestovateľa Ľuboša Fellnera ožije všetko zo seriálu Narcos, a ešte viac!

Bohatý sultanát s množstvom múzeí a krásnych pláží, to je exotický Brunej

Bohatý sultanát s množstvom múzeí a krásnych pláží, to je exotický Brunej

Brunej je krajina nachádzajúca sa v juhovýchodnej Ázii medzi ostrovmi Bornea. V tejto krajine sa nachádza množstvo atrakcií, ktoré sa turistom určite budú páčiť. Brunej je ideálny pre tých, ktorí majú obrovskú vášeň pre múzeá a pláže. Spolu s jeho historickou a kultúrnou krásou je Brunej krajinou, ktorú si zamiluje skutočne každý.

Toto je jedna z najpodivnejších pláží sveta, tieto zvieratká by ste tu asi nečakali.

Toto je jedna z najpodivnejších pláží sveta, tieto zvieratká by ste tu asi nečakali.

Čo robiť na Bahamách? Niekto nechce robiť nič, niekto má rád viac aktivity a môže preskúmať pozoruhodný podmorský život. To najzaujímavejšie čo môžete na Bahamskej pláži zažiť, je šnorchlovanie s prasiatkami.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)