Zistite, ktoré možnosti na vás pri návšteve Púchova čakajú

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Súčasná situácia, ktorá obmedzila cestovanie po svete, sa prejavila v tom, že sme si viac začali všímať svoje blízke okolie a krajinu. Zistili sme tak, že aj v našej vlasti máme obrovské množstvo príležitostí na kultúrne vyžitie a príjemný relax. K jednej z takýchto oblastí patrí aj mesto Púchov.

Poďme sa spoločne v stručnosti pozrieť na možnosti, ktoré na vás pri návšteve tejto oblasti čakajú.

Začnite výberom vhodného ubytovania

Pri každom menšom alebo väčšom výlete sa pri spoznávaní krás okolia, pamiatok a atrakcií určite poradne unavíte. Aby ste preto mali z tohto výletu ten najlepší pôžitok a dosť času na spoznanie celého okolia, začnite plánovať svoj výlet s výberom vhodného ubytovania v Púchove. Odporúčame vám Penzión Sisi, v ktorom nájdete pre svoje pohodlie a komfort všetko dôležité!

Zistite, ako vyzerá jedno z najkrajších miest Slovenska

V rokoch 2013 až 2014 získalo mesto Púchov ocenenie „najkrajšieho mesta na Slovensku. Ani po niekoľkých rokoch sa krása, ktorá upútala, z mesta nevytratila. Tak ako každá časť našej rodnej vlasti má svoje neopakovateľné čaro, aj mesto Púchov vám ponúka možnosť pokochať sa jeho krásami, ku ktorým máte blízko z akejkoľvek často Slovenska. Stačí si vybrať pohodlné oblečenie na motorku a vydať sa na cestu.

Užijete si zábavu a spoznáte miestnu históriu

Okrem námestia, na ktorom sa za priaznivej situácie konajú rôzne a mnohé kultúrne podujatia, môžete navštíviť známu priehradu – Vodnú nádrž Nosice a blízke kúpele Nimnica.

Na relax s deťmi je vhodná Marczibányiho záhrada, ktorá bola pôvodne záhradou rodu Marczibányiovcov, s ktorým sa história mesta spájala viac ako 600 rokov. Pre milovníkov histórie je tu zasa Púchovská skala alebo najstarší dom v PúchoveŽupný dom.

Neďaleko Púchova sa nachádza rozhľadňa v obci Dohňany a pamätná izba obce. Aj tu si prídu nielen milovníci histórie na svoje.

Osviežiť a dobiť energiu môžete v nejednej reštaurácii alebo kaviarni a nakúpiť si potrebné veci v nákupných centrách.

Zdroj obrázka: penzionsisi.sk

E-mail

Vyberáme

Vycestujte za originálnou rozlúčkou so slobodou do prírody

Vycestujte za originálnou rozlúčkou so slobodou do prírody

Aj keď manželstvo neznamená koniec extravagantných večierkov, symbolická rozlúčka s „divokým časom“ k svadobným oslavám rozhodne patrí. Koniec mládeneckého života sa oslavoval už v starovekom Grécku.

Pastva pre oči milovníkov safari, to je Nairobi, hlavné mesto Kene

Pastva pre oči milovníkov safari, to je Nairobi, hlavné mesto Kene

Niektorí historici sa domnievajú, že najstarovekejšie ľudské stopy, ktoré boli kedy nájdené, boli objavené v Keni. Tvrdia, že prístavné mesto Malinda existovalo už v 40. storočí pred našim letopočtom a v tej dobe bolo obchodným centrom. Turisti si Keňu ako svoju cieľovú destináciu vyberajú už naozaj dlho.

Okúzlujúci a exotický Vietnam

Okúzlujúci a exotický Vietnam

Ak ste si Vietnam zvolili ako svoju dovolenkovú destináciu, určite vás nesklame. Či už vás zaujíma história, umenie, architektúra či miestna kultúra, Vietnam okúzli každého turistu. Ak história a kultúra nie je pre vás to pravé orechové, môžete sa pozrieť na úžasnú prírodnú krásu alebo oddýchnuť si na miestnych nádherných plážach.

Miesto, kde sa snúbia krásne pláže

Miesto, kde sa snúbia krásne pláže

Leto je obdobím, počas ktorého je už zvykom vo viacerých domácnostiach plánovanie nenáročnej dovolenky. Ako si však vybrať to ideálne riešenie, ktoré vás aspoň na krátky čas prenesie do iného kraja? Ponúkame vám príjemnú inšpiráciu.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)