Spoznávaj starý kontinent

Oddych na slnečnom Cypre: Nezabudnuteľná dovolenka plná kontrastov

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Každý z nás túži po chvíľach oddychu a úniku z každodenného zhonu a práve dovolenka sa v tomto smere stala tým správnym odvrátením od reality, príležitosťou na objavovanie nových miest a kultúr.

Problémom je azda výber vhodnej destinácie, ktorá dokáže uspokojiť všetky naše náročné požiadavky. Ideálnou krajinou sa ukazuje Cyprus, ktorý je výnimočný spojením nádherného prostredia, bohatej histórie a modernosti.

Ak teda túžite po dovolenke, na ktorej sa spája luxusný oddych s bohatou históriou a spektakulárnou prírodou, Cyprus je pre vás ideálnou voľbou. Poďte spolu s nami zistiť, čo všetko vám tento nádherný ostrov v Stredomorí ponúka.

Slnečné pláže a tyrkysové more

Cyprus je známy svojimi krásnymi plážami s jemným pieskom a tyrkysovými vodami. Na jednej strane ostrova nájdete živé letoviská plné zábavy, na tej druhej tiché zátoky ideálne na romantické prechádzky. Oplatí sa navštíviť aj pláže ako Nissi Beach či Fig Tree Bay, ktoré patria medzi najobľúbenejšie miesta pre oddych a kúpanie v tejto oblasti.

Aby sa však vaša dovolenka nezmenila na trápenie, dávajte si počas relaxu v exotike pozor aj na svoje zdravie, aby ste sa hneď po návrate domov nemuseli  objednávať na najbližšie ORL Košice.

Historické poklady a kultúrna pestrosť

Cyprus je ostrovom s bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa odráža v jeho architektúre, pamiatkách a miestnych zvyklostiach. Mestá ako Pafos, ktoré je zapísané na zozname UNESCO, vám otvoria dvere do minulosti. Staroveké pamiatky, ktoré sú svedkami bohatej histórie, prehĺbia zase vaše poznanie o tomto fascinujúcom mieste. Ak teda očakávate od plánovanej dovolenky viac než len „nudné“ polihovanie na pláži, Cyprus je ideálnou krajinou.

Kulinárske potešenie

Nádherný Cyprus je tiež rajom pre milovníkov dobrej kuchyne. Tradičné jedlá zahŕňajú lahodné morské plody, grilované mäso a pestrofarebné zeleninové pokrmy. Nezabudnite ochutnať tzv. mezé, čo je výber malých chodov, ktoré vám umožnia ochutnať rôzne chute a vône miestnej kuchyne.

Aktívny oddych a prírodné krásy

Aj pre tých, ktorí túžia po aktívnej dovolenke, ponúka Cyprus množstvo príležitostí. Môžete sa vydať na turistiku do národných parkov, ako je Troodos s impozantnými horami a úchvatnými vodopádmi. Ďalšou možnosťou je vodné športovanie na jeho krásnych plážach alebo potápanie v jasnom Stredomorí.

Bez ohľadu na dôvod plánovania dovolenky, Cyprus je ideálnou destináciou, ktorá uspokojí všetky vaše špecifické požiadavky, takže sa ho oplatí navštíviť.

Zdroj obrázka:Tudoran Andrei/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Dôvody, prečo milujeme putovanie po Machu Picchu

Dôvody, prečo milujeme putovanie po Machu Picchu

Pre cestovateľov pripravených na objavovanie mesta Machu Pichcu je v tejto oblasti pripravené obrovské množstvo zaujímavej histórie. Machu Picchu sa nachádza v peruánskom regióne Cusco a nazýva sa aj Stratené mesto Inkov. Toto mesto je svetovým dedičstvom UNESCO a v roku 2007 bolo zaradené medzi sedem nových divov sveta.

Dovolenka pre nadšencov športových podujatí

Dovolenka pre nadšencov športových podujatí

Vo fantázii sa medze nekladú a platí to takmer vo všetkých oblastiach. Ak sa budeme venovať dovolenkám, ktorých plánovanie je teraz v plnom prúde, platí to dvojnásobne. Aj toto obdobie si chcete užiť, čo najviac a pokiaľ možno v príjemnej atmosfére. Predstavíme vám dovolenku, ktorá nadchne nejedného nadšenca futbalu a hokejových zápasov.

Hľadanie peňazí na cestovanie – 3 kroky, ktoré vás rýchlo dostanú na cesty

Hľadanie peňazí na cestovanie – 3 kroky, ktoré vás rýchlo dostanú na cesty

Niektorí ľudia žijú od výplaty do výplaty. Ja žijem od výletu do výletu. Svet ma volá a ja to milujem. Miesta, na ktorých som nikdy nebol, exotické miesta s nevysloviteľnými názvami. Voda tak priezračná, že môžete vidieť tieň loďky, ktorá sa vlní na dne mora. Starobylý hrad, ktorý sa rozpadá na skalnatom kopci. Rušné mestá s miliónmi nočných svetiel alebo zalesnené cesty smerujúce hlboko do ničoho...

Ideálne exotické destinácie na dovolenku mimo sezóny

Ideálne exotické destinácie na dovolenku mimo sezóny

Leto je v plnom prúde a mnohí z nás sa preto vyberajú na exotické dovolenky do niekoľko kilometrov vzdialených rezortov. Veľkým lákadlom je nielen more, ale aj klíma, v ktorej sa dokonale relaxuje a užíva komfort v luxusnom hoteli. Avšak, mnohým súčasné horúčavy nevyhovujú, takže si namiesto sezóny, vyberajú dovolenku začiatkom jesene alebo v zime.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)