Spoznávaj starý kontinent

Kréta a Korfu: Najkrajšie grécke ostrovy ideálne na letnú dovolenku bez dlhého cestovania

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Je pre vás dovolenka v exotickom rezorte dôležitá súčasť života? V tom prípade si zrejme vyberáte v dnešnej dobe hlavne destinácie, ktoré disponujú krásnymi plážami, čistým morom a kvalitnými hotelmi v tesnej blízkosti našej krajiny.

Grécke ostrovy Kréta a Korfu sú v tomto smere ideálnym riešením, o čom sa spolu s nami môžete v našom článku presvedčiť. Dobrou správou na úvod je, že sa na tieto ostrovy dostanete vďaka bezpečnej  leteckej preprave veľmi rýchlo.

Čo vás čaká na Kréte?

Kréta je najväčší grécky ostrov, ktorý ponúka nielen rajské pláže, ale aj početné kultúrne cenné pamiatky. Kréta má pre dovolenkárov so záujmom o históriu, ktorí sú nadšení zo starovekého Grécka, pripravené jedinečné poklady.

Samozrejme, určite oceníte v hlavnej sezóne príjemné letné teploty, ktoré zatiaľ neprekračujú dlhodobo žiadne extrémy. Aj v septembri si tu ešte môžete užiť na pláži a v mori príjemný relax a vyskúšať skvosty gréckej kuchyne.

Jednou z hlavných atrakcií slnečnej Kréty je starobylý palác Knossos. Nachádza sa na severe ostrova, južne od mesta Heraklion. Je to najväčší minojský palác na Kréte a jedno z najznámejších archeologických nálezísk zo starovekého Grécka.

Krásne pobrežné mestečko Chania sa nachádza na severozápade Kréty a očarí vás rušným benátskym prístavom. Môžete sa tu uvoľnene prechádzať, nechať sa ovievať jemným morským vánkom a jednoducho si užiť dovolenku. Okrem toho môžete v Chanii obdivovať katedrálu Trimartyri z roku 1860 a navštíviť židovskú štvrť Evraiki, ktorá je dnes súčasťou tohto krásneho starého mesta.

Nádherná prírodná pamiatka je roklina Samaria na južnom pobreží západnej Kréty. Roklina Samaria je dlhá asi  13 kilometrov  a je jednou z najznámejších roklín v Európe. Ak ste milovníkom prírody a vášnivým turistom, túru cez roklinu Samaria by ste si preto nemali nechať ujsť.

Prečo navštíviť Korfu?

Klasická krása gréckeho ostrova, ktorý Korfu ponúka, už dlho priťahuje moreplavcov, dobyvateľov a umelcov na jeho brehy. Táto rozmanitá destinácia v Iónskom mori si získava srdcia cestovateľov z celého sveta.

Môžete si tu oddýchnuť na piesočnatých plážach, zaplávať si v krištáľovo čistej vode, prechádzať sa fascinujúcim starým mestom, obdivovať historické miesta, navštíviť múzeá, prechádzať sa po zalesnených kopcoch, peši spoznávať tradičné dediny a dopriať si luxusné miestne jedlo.

Jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať západné a východné pobrežie Korfu, je motorový čln. Milovníci akcie si môžu zalyžovať na vodných lyžiach v zálive Gouvia alebo vyskúšať paragliding v Dassii.

Navštívte aj toto staré grécke mesto s benátskou gráciou a uvidíte, že tak originálnu a nádhernú dovolenku ste doteraz ešte nezažili.

Zdroj obrázka: Neirfy/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Parky a rezervácie v Južnej Afrike

Parky a rezervácie v Južnej Afrike

Južná Afrika predstavuje malebnú krajinu, prírodné parky a rezervácie s divokou zverou. Množstvo turistov navštevuje túto krajinu, aby mohli pozorovať zver žijúcu vo svojom prirodzenom prostredí. Je to destinácia dych berúcej krásy a bohatej histórie.

Južná Afrika sa môže pochváliť bohatým množstvom parkov a rezervácií, ako napríklad:

5 bezpečných destinácií pre sólo ženy – cestovateľky

5 bezpečných destinácií pre sólo ženy – cestovateľky

Cestovanie osamote je vynikajúcou príležitosťou pre objavovanie nových ľudí a miest, ale taktiež je to vhodným prostriedkom pre objavovanie samého seba a síce, či radi cestujete sami. Pre ženy môže byť cestovanie osamote veľkým prínosom – pomáha to zvýšiť ich sebavedomie a prospieva to k ich nezávislosti.

Najlepšia výbava pre poľovníkov a ich nové zážitky v prírode

Najlepšia výbava pre poľovníkov a ich nové zážitky v prírode

Poľovníctvo obľubujú státisíce našich krajanov. Tento skutočne mužný koníček temperuje postavu, umožňuje vám cítiť blízkosť prírody a dostať potrebnú dávku adrenalínu. Vždy je to však spojené s nepohodou, pretože treba veľa chodiť, či dokonca behať, znášať uštipnutie komárom a iné rany osudu.

Shimla a Manali: Najlepšie destinácie v severnej Indii

Shimla a Manali: Najlepšie destinácie v severnej Indii

ShimlaManali sú dve najznámejšie turistické destinácie v severnom indickom štáte Himáčalpradéš. Obe tieto miesta sú neuveriteľne scénické a to vďaka majestátnym Himalájam, ktoré poskytujú úžasné malebné prostredie a stále nízke teploty po celý rok. Ak chcete, aby váš výlet naozaj stál za to, prečítate si zopár našich rád.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)