Spoznávaj starý kontinent

Kréta a Korfu: Najkrajšie grécke ostrovy ideálne na letnú dovolenku bez dlhého cestovania

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Je pre vás dovolenka v exotickom rezorte dôležitá súčasť života? V tom prípade si zrejme vyberáte v dnešnej dobe hlavne destinácie, ktoré disponujú krásnymi plážami, čistým morom a kvalitnými hotelmi v tesnej blízkosti našej krajiny.

Grécke ostrovy Kréta a Korfu sú v tomto smere ideálnym riešením, o čom sa spolu s nami môžete v našom článku presvedčiť. Dobrou správou na úvod je, že sa na tieto ostrovy dostanete vďaka bezpečnej  leteckej preprave veľmi rýchlo.

Čo vás čaká na Kréte?

Kréta je najväčší grécky ostrov, ktorý ponúka nielen rajské pláže, ale aj početné kultúrne cenné pamiatky. Kréta má pre dovolenkárov so záujmom o históriu, ktorí sú nadšení zo starovekého Grécka, pripravené jedinečné poklady.

Samozrejme, určite oceníte v hlavnej sezóne príjemné letné teploty, ktoré zatiaľ neprekračujú dlhodobo žiadne extrémy. Aj v septembri si tu ešte môžete užiť na pláži a v mori príjemný relax a vyskúšať skvosty gréckej kuchyne.

Jednou z hlavných atrakcií slnečnej Kréty je starobylý palác Knossos. Nachádza sa na severe ostrova, južne od mesta Heraklion. Je to najväčší minojský palác na Kréte a jedno z najznámejších archeologických nálezísk zo starovekého Grécka.

Krásne pobrežné mestečko Chania sa nachádza na severozápade Kréty a očarí vás rušným benátskym prístavom. Môžete sa tu uvoľnene prechádzať, nechať sa ovievať jemným morským vánkom a jednoducho si užiť dovolenku. Okrem toho môžete v Chanii obdivovať katedrálu Trimartyri z roku 1860 a navštíviť židovskú štvrť Evraiki, ktorá je dnes súčasťou tohto krásneho starého mesta.

Nádherná prírodná pamiatka je roklina Samaria na južnom pobreží západnej Kréty. Roklina Samaria je dlhá asi  13 kilometrov  a je jednou z najznámejších roklín v Európe. Ak ste milovníkom prírody a vášnivým turistom, túru cez roklinu Samaria by ste si preto nemali nechať ujsť.

Prečo navštíviť Korfu?

Klasická krása gréckeho ostrova, ktorý Korfu ponúka, už dlho priťahuje moreplavcov, dobyvateľov a umelcov na jeho brehy. Táto rozmanitá destinácia v Iónskom mori si získava srdcia cestovateľov z celého sveta.

Môžete si tu oddýchnuť na piesočnatých plážach, zaplávať si v krištáľovo čistej vode, prechádzať sa fascinujúcim starým mestom, obdivovať historické miesta, navštíviť múzeá, prechádzať sa po zalesnených kopcoch, peši spoznávať tradičné dediny a dopriať si luxusné miestne jedlo.

Jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať západné a východné pobrežie Korfu, je motorový čln. Milovníci akcie si môžu zalyžovať na vodných lyžiach v zálive Gouvia alebo vyskúšať paragliding v Dassii.

Navštívte aj toto staré grécke mesto s benátskou gráciou a uvidíte, že tak originálnu a nádhernú dovolenku ste doteraz ešte nezažili.

Zdroj obrázka: Neirfy/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Sama pešo z Mexika do Kanady

Sama pešo z Mexika do Kanady

“Zbalila som sa a šla si urobiť názor na túto šialenú cestu,” hovorí Lucie Kutrová o svojej Pacifickej hrebeňovke

Nevynechaj tieto turistické atrakcie v New Yorku

Nevynechaj tieto turistické atrakcie v New Yorku

New York je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií na celom svete. Bolo by vcelku fér povedať, že New York je dokonca väčší ako samotný život. Takmer každý aspekt tohto nádherného mesta sa dotýka dokonalosti. New York je dobre známy vďaka svojim priateľským ľuďom, modernému životnému štýlu, kultúrnemu významu, turistickým atrakciám a hrám na Broadwayi.

Kontrolný zoznam toho najdôležitejšieho pre pohodovú dovolenku

Kontrolný zoznam toho najdôležitejšieho pre pohodovú dovolenku

Všetci určite veľmi dobre vedia, že každá dovolenka je tak príjemná a pohodlná, ako dobre sa na ňu pripravíte. Ak si napríklad zabudnete dôležité doklady, v horšom prípade ukončíte dovolenku ešte pred nástupom na cestu. Aby sa vám to nestalo a nezmeškali ste žiadne termíny, mali by ste sa včas zamyslieť nad tým, čo na vašu dovolenku všetko potrebujete.

6 spôsobov ako vám cestovanie zmení život

6 spôsobov ako vám cestovanie zmení život

Ako náhle začnete cestovať, vo vašom živote nastanú určité zmeny. Každá životná skúsenosť vás totiž niečo nové naučí. Vďaka cestovaniu spoznáte nové kultúry, nových ľudí, získate nové skúsenosti  a vďaka tomu máte aj skvelú možnosť objaviť samého seba. Naučíte sa tiež nové veci a samotné cestovanie hrá významnú úlohu v zmene vášho myslenia či celkového života. Pozrite sa na 6 spôsobov ako cestovanie zmení váš život.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)