Spoznávaj starý kontinent

Využite dovolenku v zime na lyžovanie a získate nasledujúce výhody

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Mnohí ho podceňujú, no práve v zimnom období je pohyb dôležitejší. Vyhneme sa tak ľahšie vírusom, únave a nepríjemnému prechladnutiu, pretože telo je vďaka fyzickej aktivite prekrvené a dobre pripravené odolávať nechceným útokom z vonkajšieho prostredia.

Podmienky na vykonávanie pohybu sú však horšie. Ak si ale voľné dni po práci vyplníte lyžovaním, rezervujete modernú chatu na víkend, dodáte telu všetko, čo potrebuje. V našom článku vám prezradíme, prečo je lyžovanie jeden z najproduktívnejších spôsobov fyzickej aktivity na čerstvom vzduchu.

Lyžovanie zlepšuje zdravie

V procese lyžovania sa aktivuje prietok krvi a dýchanie. Pri lyžovaní, ako pri každom inom druhu pohybu, sa srdce častejšie sťahuje, krv rýchlejšie cirkuluje cez cievy, ktoré sa zároveň rozširujú. Dýchanie sa stáva častejšie a hlbšie, čo znamená, že krv je lepšie nasýtená kyslíkom a dodáva ho do všetkých orgánov a tkanív tela. Príznaky nedostatku kyslíka zmiznú a metabolické procesy sa zrýchlia.

A pokiaľ sa o tom chcete presvedčiť „na vlastnej koži“ využite na získanie týchto výhod niekoľkodňovú lyžovačku v krásnych Tatrách.

Fyzická aktivita pri teplotách pod nulou má navyše otužujúci účinok, zvyšuje ochranné funkcie organizmu. Človek, ktorý sa venuje lyžovaniu, menej chytí nejaké infekcie a ak predsa len ochorie, znáša to telo bez komplikácií a rýchlo sa uzdraví.

Lyžovanie posilňuje všetky svaly

Pri lyžovaní sa zapájajú do pohybu takmer všetky svalové skupiny, nielen veľké, ale aj sekundárne. V tomto prípade maximálne zaťaženie dopadá na svaly dolných končatín - stehná a dolné končatiny, svaly chrbta, ako aj horné končatiny, pracujú o niečo menej aktívne.

Takéto zaťaženie svalov vedie k zvýšeniu ich tónu. Získavajú atraktívny tvar, stávajú sa silnejšími. Vytrvalosť športovca sa zvyšuje. Samozrejme, lyžovanie vám nepomôže na 100 % vybudovať veľké svaly, je to ale skvelý spôsob, ako si ich udržať v dobrej kondícii. Tak to na kvalitných lyžiach a v dobrej dámskej zimnej bunde vyskúšajte.

Zdroj obrázka: foodstck/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Moskva - obľúbená prázdninová destinácia

Moskva - obľúbená prázdninová destinácia

Vďaka úžasnému historickému prostrediu, rôznym turistickým atrakciám a bohatej kultúre je Rusko obľúbenou prázdninovou destináciou už dlho. Ponúka totiž veľa miest, ktoré môžete navštíviť vrátane katedrál, majestátnych pamiatok a množstva múzeí – niet sa preto čomu čudovať, že Rusko si obľubuje čoraz viac a viac turistov.

Cestuješ na vlastnú päsť? Preskúmaj Pakistan miestnou dopravou!

Cestuješ na vlastnú päsť? Preskúmaj Pakistan miestnou dopravou!

Cestovný ruch v Pakistane sa teší rastúcemu záujmu nie len domácich, ale hlavne zahraničných turistov. Dychberúca krása prírody, bohaté kultúrne dedičstvo a k tomu rozvíjajúci sa dopravný systém umožňuje vidieť krajinu aj z inej perspektívy, ako z lietadla.

Okúzlujúci a exotický Vietnam

Okúzlujúci a exotický Vietnam

Ak ste si Vietnam zvolili ako svoju dovolenkovú destináciu, určite vás nesklame. Či už vás zaujíma história, umenie, architektúra či miestna kultúra, Vietnam okúzli každého turistu. Ak história a kultúra nie je pre vás to pravé orechové, môžete sa pozrieť na úžasnú prírodnú krásu alebo oddýchnuť si na miestnych nádherných plážach.

Festival Digitálnych Nomádov 2017

Festival Digitálnych Nomádov 2017

Prievidza, 24. jún 2017 – „Festival Digitálnych Nomádov“ počas svojho druhého ročníka opäť predstaví 6 zaujímavých rečníkov – digitálnych nomádov zo Slovenska a Čiech. Toto jedinečné podujatie je venované nie len digitálnym nomádom, ale všetkým, ktorých zaujíma práca cez internet a dlhodobé cestovanie po svete.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)