Spoznávaj starý kontinent

Využite dovolenku v zime na lyžovanie a získate nasledujúce výhody

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Mnohí ho podceňujú, no práve v zimnom období je pohyb dôležitejší. Vyhneme sa tak ľahšie vírusom, únave a nepríjemnému prechladnutiu, pretože telo je vďaka fyzickej aktivite prekrvené a dobre pripravené odolávať nechceným útokom z vonkajšieho prostredia.

Podmienky na vykonávanie pohybu sú však horšie. Ak si ale voľné dni po práci vyplníte lyžovaním, rezervujete modernú chatu na víkend, dodáte telu všetko, čo potrebuje. V našom článku vám prezradíme, prečo je lyžovanie jeden z najproduktívnejších spôsobov fyzickej aktivity na čerstvom vzduchu.

Lyžovanie zlepšuje zdravie

V procese lyžovania sa aktivuje prietok krvi a dýchanie. Pri lyžovaní, ako pri každom inom druhu pohybu, sa srdce častejšie sťahuje, krv rýchlejšie cirkuluje cez cievy, ktoré sa zároveň rozširujú. Dýchanie sa stáva častejšie a hlbšie, čo znamená, že krv je lepšie nasýtená kyslíkom a dodáva ho do všetkých orgánov a tkanív tela. Príznaky nedostatku kyslíka zmiznú a metabolické procesy sa zrýchlia.

A pokiaľ sa o tom chcete presvedčiť „na vlastnej koži“ využite na získanie týchto výhod niekoľkodňovú lyžovačku v krásnych Tatrách.

Fyzická aktivita pri teplotách pod nulou má navyše otužujúci účinok, zvyšuje ochranné funkcie organizmu. Človek, ktorý sa venuje lyžovaniu, menej chytí nejaké infekcie a ak predsa len ochorie, znáša to telo bez komplikácií a rýchlo sa uzdraví.

Lyžovanie posilňuje všetky svaly

Pri lyžovaní sa zapájajú do pohybu takmer všetky svalové skupiny, nielen veľké, ale aj sekundárne. V tomto prípade maximálne zaťaženie dopadá na svaly dolných končatín - stehná a dolné končatiny, svaly chrbta, ako aj horné končatiny, pracujú o niečo menej aktívne.

Takéto zaťaženie svalov vedie k zvýšeniu ich tónu. Získavajú atraktívny tvar, stávajú sa silnejšími. Vytrvalosť športovca sa zvyšuje. Samozrejme, lyžovanie vám nepomôže na 100 % vybudovať veľké svaly, je to ale skvelý spôsob, ako si ich udržať v dobrej kondícii. Tak to na kvalitných lyžiach a v dobrej dámskej zimnej bunde vyskúšajte.

Zdroj obrázka: foodstck/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Všetko, čo je potrebné vedieť o Koh-Lipe, najkrajších ostrovoch v Thajsku

Všetko, čo je potrebné vedieť o Koh-Lipe, najkrajších ostrovoch v Thajsku

V Thajsku si môžete vychutnávať množstvo vecí, ako napr. jedlo, kultúru, párty či rôzne podniky, avšak okrem týchto zaujímavostí Thajsko ponúka ešte jednu vec, ktorá je turistickým magnetom pre rodiny, páry či priateľov. Hovoríme o skupine nádherných ostrovov a pláží, ktoré vynikajú aj nádhernou prírodou. Sú domovom rôznych vzácnych vtákov, rýb či iných živočíchov. Medzi týmito ostrovmi vyniká jeden výnimočný s názvom Koh-Lipe, na ktorého druhej strane sa nachádza hranica Národného parku Tarutao.

Toto je jedna z najpodivnejších pláží sveta, tieto zvieratká by ste tu asi nečakali.

Toto je jedna z najpodivnejších pláží sveta, tieto zvieratká by ste tu asi nečakali.

Čo robiť na Bahamách? Niekto nechce robiť nič, niekto má rád viac aktivity a môže preskúmať pozoruhodný podmorský život. To najzaujímavejšie čo môžete na Bahamskej pláži zažiť, je šnorchlovanie s prasiatkami.

Goldi Sands Hotel, Srí Lanka: Naša recenzia a fotky

Goldi Sands Hotel, Srí Lanka: Naša recenzia a fotky

Srí Lanka je stále viac objavovaná aj slovenskými cestovateľmi, určite tomu napomáha aj letecké spojenie z Bratislavy s prestupom v Dubaji. Celkový čas letu z Bratislavy, vrátane prestupu v Dubaji nezaberie viac ako 12 hodín.

Cestovateľské kino v krajine pánov svetových morí

Cestovateľské kino v krajine pánov svetových morí

Oceánom hýčkaná kráľovná moreplavcov. Zem zdobená vínnymi révami a korunovaná slnečnými lúčami. Objavte zabudnutý klenot Európy, ktorej cesty kedysi strážili templári a ktorej vládli kresťanskí aj moslimskí králi. Cestovateľské kino v utorok 16. júla predstaví v KC Dunaj pokojnú stredomorskú krajinu Portugalsko.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)