Spoznávaj starý kontinent

Využite dovolenku v zime na lyžovanie a získate nasledujúce výhody

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Mnohí ho podceňujú, no práve v zimnom období je pohyb dôležitejší. Vyhneme sa tak ľahšie vírusom, únave a nepríjemnému prechladnutiu, pretože telo je vďaka fyzickej aktivite prekrvené a dobre pripravené odolávať nechceným útokom z vonkajšieho prostredia.

Podmienky na vykonávanie pohybu sú však horšie. Ak si ale voľné dni po práci vyplníte lyžovaním, rezervujete modernú chatu na víkend, dodáte telu všetko, čo potrebuje. V našom článku vám prezradíme, prečo je lyžovanie jeden z najproduktívnejších spôsobov fyzickej aktivity na čerstvom vzduchu.

Lyžovanie zlepšuje zdravie

V procese lyžovania sa aktivuje prietok krvi a dýchanie. Pri lyžovaní, ako pri každom inom druhu pohybu, sa srdce častejšie sťahuje, krv rýchlejšie cirkuluje cez cievy, ktoré sa zároveň rozširujú. Dýchanie sa stáva častejšie a hlbšie, čo znamená, že krv je lepšie nasýtená kyslíkom a dodáva ho do všetkých orgánov a tkanív tela. Príznaky nedostatku kyslíka zmiznú a metabolické procesy sa zrýchlia.

A pokiaľ sa o tom chcete presvedčiť „na vlastnej koži“ využite na získanie týchto výhod niekoľkodňovú lyžovačku v krásnych Tatrách.

Fyzická aktivita pri teplotách pod nulou má navyše otužujúci účinok, zvyšuje ochranné funkcie organizmu. Človek, ktorý sa venuje lyžovaniu, menej chytí nejaké infekcie a ak predsa len ochorie, znáša to telo bez komplikácií a rýchlo sa uzdraví.

Lyžovanie posilňuje všetky svaly

Pri lyžovaní sa zapájajú do pohybu takmer všetky svalové skupiny, nielen veľké, ale aj sekundárne. V tomto prípade maximálne zaťaženie dopadá na svaly dolných končatín - stehná a dolné končatiny, svaly chrbta, ako aj horné končatiny, pracujú o niečo menej aktívne.

Takéto zaťaženie svalov vedie k zvýšeniu ich tónu. Získavajú atraktívny tvar, stávajú sa silnejšími. Vytrvalosť športovca sa zvyšuje. Samozrejme, lyžovanie vám nepomôže na 100 % vybudovať veľké svaly, je to ale skvelý spôsob, ako si ich udržať v dobrej kondícii. Tak to na kvalitných lyžiach a v dobrej dámskej zimnej bunde vyskúšajte.

Zdroj obrázka: foodstck/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Kontrolný zoznam toho najdôležitejšieho pre pohodovú dovolenku

Kontrolný zoznam toho najdôležitejšieho pre pohodovú dovolenku

Všetci určite veľmi dobre vedia, že každá dovolenka je tak príjemná a pohodlná, ako dobre sa na ňu pripravíte. Ak si napríklad zabudnete dôležité doklady, v horšom prípade ukončíte dovolenku ešte pred nástupom na cestu. Aby sa vám to nestalo a nezmeškali ste žiadne termíny, mali by ste sa včas zamyslieť nad tým, čo na vašu dovolenku všetko potrebujete.

Potrebujete skutočný oddych? V Ekvádore zabudnete na stres

Potrebujete skutočný oddych? V Ekvádore zabudnete na stres

Možno práve teraz hľadáte ideálne miesto na dovolenku, ktoré by spĺňalo všetky vaše predstavy. Jedným takýmto miestom môže byť Ekvádor, ktorý pre úžasnú dovolenku ponúka všetky potrebné lokalizácie.

Kréta a Korfu: Najkrajšie grécke ostrovy ideálne na letnú dovolenku bez dlhého cestovania

Kréta a Korfu: Najkrajšie grécke ostrovy ideálne na letnú dovolenku bez dlhého cestovania

Je pre vás dovolenka v exotickom rezorte dôležitá súčasť života? V tom prípade si zrejme vyberáte v dnešnej dobe hlavne destinácie, ktoré disponujú krásnymi plážami, čistým morom a kvalitnými hotelmi v tesnej blízkosti našej krajiny.

7 dôvodov, prečo by ste mali stráviť vašu ďalšiu dovolenku na lodi

7 dôvodov, prečo by ste mali stráviť vašu ďalšiu dovolenku na lodi

Plavba exkluzívnou loďou niekde po Stredozemnom mori či dokonca Karibiku je snom mnohých Slovákov. Niet divu, veď taká plavba je exotickým dobrodružstvom, na ktoré človek len tak nezabudne.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)