I cesta dlhá tisíc kilometrov sa začína prvým krokom.

Uniknite zimnej šedi do exotiky, ktorá vás očarí

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Keď sa zima blíži a dni sa skracujú, mnohí z nás snívajú o teplých piesočnatých plážach a tajomných dobrodružstvách.

Ak preto túžite po uniknutí zimnej šedi a objavení exotických destinácií aj vy, Maledivy a Omán sú miestami, ktoré sa oplatí navštíviť.

Maledivy: Raj na Zemi

Maledivy sú synonymom pre rajské pláže, jasné tyrkysové vody a luxusné bungalovy stavané priamo nad morom. Tento exotický ostrovný raj tak svojim návštevníkom ponúka dokonalý únik z každodenného života.

Či už sa chcete váľať na bielom piesku, plávať v mori s pestrofarebnými rybkami alebo jednoducho relaxovať pri zvuku príboja, Maledivy sú miestom, kde sa takýto sen stáva realitou.

Ak teda túžite po niečom podobnom, naplánujte si luxusnú dovolenku Maledivy už dnes a predĺžte si leto v raji na Zemi.

Omán: Krajina tisíc a jednej noci

Ďalším skvelým tipom na relax, prostredníctvom ktorého si môžete končiace sa leto predĺžiť, je aj  exotický Omán. Táto tajomná krajina plná kontrastov a záhad, skvostný kúsok Arabského polostrova, vás okúzli svojou bohatou históriou, prírodnými pokladmi a modernými zázrakmi. Zároveň je to ideálny cieľ pre tých, ktorí hľadajú exotické dobrodružstvá a autentické skúsenosti.

Prejdite sa úzkymi uličkami trhov v hlavnom meste Maskate a získajte pohľad do kultúry a života v tomto regióne. Vychutnať si môžete aj ománský púštny západ slnka s horskými oázami a zákutiami, ktoré pripomínajú príbehy z tisíc a jednej noci.

Cestujte s opatrnosťou

Pri plánovaní cesty do exotických destinácií je dôležité brať do úvahy aj aktuálne cestovné obmedzenia a podmienky. Skontrolujte si cestovné doklady, nepodceňujte dôležité rady a získajte informácie o potrebných očkovaniach a vízach.

Ak zima prináša mráz a nepríjemné počasie, myseľ sa nám často začne uberať k exotickým miestam, v ktorých môžeme nájsť teplo i oddych. Maledivy a Omán medzi tieto exotické perly patria a ponúkajú vám nielen krásu a pohodu, ale aj zážitky a dobrodružstvá.

Zdroj obrázkov:

1.Jenny Sturm/Shutterstock.com

2.Lukas Bischoff Photograph/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Ekologické nákupné tašky - menej plastu v prírode

Ekologické nákupné tašky - menej plastu v prírode

Téma zahlcovania našej planéty plastom je v poslednej dobe v médiách preberaná veľmi často. Množstvo ľudí postuje na FB príspevky s celými ostrovmi plastu uprostred morí, posty s rybami, korytnačkami a vtákmi plnými plastu a pod..

Parky a rezervácie v Južnej Afrike

Parky a rezervácie v Južnej Afrike

Južná Afrika predstavuje malebnú krajinu, prírodné parky a rezervácie s divokou zverou. Množstvo turistov navštevuje túto krajinu, aby mohli pozorovať zver žijúcu vo svojom prirodzenom prostredí. Je to destinácia dych berúcej krásy a bohatej histórie.

Južná Afrika sa môže pochváliť bohatým množstvom parkov a rezervácií, ako napríklad:

Okúzlujúci a exotický Vietnam

Okúzlujúci a exotický Vietnam

Ak ste si Vietnam zvolili ako svoju dovolenkovú destináciu, určite vás nesklame. Či už vás zaujíma história, umenie, architektúra či miestna kultúra, Vietnam okúzli každého turistu. Ak história a kultúra nie je pre vás to pravé orechové, môžete sa pozrieť na úžasnú prírodnú krásu alebo oddýchnuť si na miestnych nádherných plážach.

Dôvody, prečo má učenie cudzieho jazyka v zahraničí lepší efekt

Dôvody, prečo má učenie cudzieho jazyka v zahraničí lepší efekt

Jedna vec je naučiť sa teóriu jazyka a študovať slovíčka z učebnice doma, no úplne iná, študovať v zahraničí a tráviť každý deň obklopený prostredím, ktoré vás núti získavať vedomosti v praxi. A zatiaľ čo obe tieto metódy vám môžu pomôcť získať cenné jazykové zručnosti, iba jedna z nich preukázateľne nakopne vaše učenie sa jazykov.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)