Hľadanie peňazí na cestovanie – 3 kroky, ktoré vás rýchlo dostanú na cesty

Hľadanie peňazí na cestovanie – 3 kroky, ktoré vás rýchlo dostanú na cesty - 3.0 out of 5 based on 2 votes

Hodnotenie používateľov: 3 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Niektorí ľudia žijú od výplaty do výplaty. Ja žijem od výletu do výletu. Svet ma volá a ja to milujem. Miesta, na ktorých som nikdy nebol, exotické miesta s nevysloviteľnými názvami. Voda tak priezračná, že môžete vidieť tieň loďky, ktorá sa vlní na dne mora. Starobylý hrad, ktorý sa rozpadá na skalnatom kopci. Rušné mestá s miliónmi nočných svetiel alebo zalesnené cesty smerujúce hlboko do ničoho...

To všetko chcem. Chcem dýchať vzduch, chodiť po chodníkoch, stretávať ľudí a jesť jedinečné jedlo.

Bohužiaľ, to všetko stojí peniaze. A keďže je môj rozpočet obmedzený, získavanie peňazí na ďalšie dobrodružstvo je vždy na mne.

Tu sú 3 kroky, vďaka ktorým sa dostanem na cesty. Využite ich pre naplánovanie vášho ďalšieho výletu.

  1. Spravte z toho skutočnú vec

Keď sa s tým vaše srdce spája, vaša cesta sa z neurčitého „niekde a niekedy“ mení na reálnu súčasť vašej skutočnej budúcnosti. Zrazu sa výlet stane niečím potrebným. Je súčasťou toho, čo musíte urobiť a kým musíte byť. A takto je to možné!

Spravte z toho teda skutočnú vec. Vytvorte si stránku na Pintereste alebo záložku s obľúbenými položkami. Myslite konkrétne. Kedy počas roka by ste chceli ísť? Obdobie dažďov alebo sucha? Chcete vidieť nejaké festivaly? Koľko z daného jazyka sa dokážete ešte pred cestou naučiť? Urobte si nástenku s obrázkami miesta, na ktoré chcete ísť alebo s citátmi o cestovaní. Vypracujte si itinerár, preskúmajte akékoľvek nebezpečenstvá. Porovnajte hotely ubytovne či byty. Čítajte miestne správy. Pohrúženie sa práve začína.

  1. Reálne popremýšľajte o peniazoch

Potrebujete realistický finančný plán – nie taký, ktorý vás nechá v štichu alebo taký, ktorý vás nadobro vystraší.

Každý výlet má tri základné finančné požiadavky – dostať sa tam, bývať tam a žiť tam. „Ako sa tam dostať“ je zvyčajne najnákladnejšia časť, avšak ak poletíte, často z toho môžete vyjsť lacnejšie. Internet je plný dobrých zdrojov na lacné letenky. Cez medzinárodnú leteckú spoločnosť môžete napríklad letieť do európskeho veľkomesta a odtiaľ letieť nízko nákladovou spoločnosťou do vybranej destinácie. Stačí sa s tým len pohrať!

„Spať tam“ môže predstavovať obrovský náklad, avšak v závislosti od vašich možností to môže byť nie len lacné, ale dokonca aj zadarmo. Ste pre svoju izbu ochotný pracovať? Ubytujete sa v hostely alebo v kláštore s mníškami? Môžete to urobiť, stačí len spraviť výskum.

„Žiť tam“ predstavuje vaše každodenné náklady na život. Patrí k tomu strava, poplatky, prepitné či iné ďalšie výlety. Okrem toho to zahŕňa aj noci pri drinkoch, autobusy či prenájom auta. Často sú tieto veci menej nákladné a zaujímavejšie len preto, že nie sú „poeuropštené“. Žite v byte ako miestny a niečo si sami uvarte. Obchod s potravinami môže byť takisto dobrodružstvom – je to predsa iná kultúra!

  1. Spriateľte sa s vašimi úsporami

Peniaze, ktoré ušetríte, nie sú peniazmi, ktoré nemôžete minúť. Je to cesta, na ktorú ste pripravený. Tie peniaze sú vaše, hospodárte s nimi.

Pomenujte si svoju cestu. Vytvorte si tabuľku alebo si zožeňte knihu, do ktorej vložíte farebné karty. Vo svojej knihy sledujte svoje úspory. Keď niečo zaplatíte, zaznačte si to do jednej z vašich hlavných kategórií – dostať sa tam, spať tam alebo žiť tam. Možno si takisto budete chcieť zaznačiť iné oblasti alebo kedy ste napríklad ušetrili či koľko minuli – to je môj zvyčajný systém.

Veľké množstvo peňazí, ktoré utratíte ako prvé priamo z vašej výplaty, môžu byť za dopravu. Peniaze, ktoré máte z nadčasov alebo iných ďalších prác, tie môžete minúť na jednu noc strávenú v bungalove na vode. A peniaze, ktoré ste ušetrili a vložili na váš účet namiesto toho, aby ste ich utratili v reštaurácii s priateľmi, za tie si môžete zaplatiť večeru na pláži.

Ak sa chcete povzbudiť ešte viac, plánujte si cestu dopodrobna a zistite, koľko môžete ušetriť. Základné letenky, doprava medzi krajinami, hotely v Singapure, hostely na Bali či romantická večera na pláži – to všetko si vopred overte a naplánujte.

Pomenovanie vecí vám pomôže uvedomiť si na čom vlastné záleží. Možno chcete nové auto, ísť na svadobnú cestu do Vegas či večerať a piť v reštaurácii párkrát do týždňa. Sú to fajn veci, no aj napriek tomu, že ich pravdepodobne nebudete môcť urobiť všetky, bude váš výlet úžasný.

Musíte sa rozhodnúť. Ak váhate medzi večerou reštaurácii a nejakou nekonkrétnou cestou, radšej by ste dnes večer mali ísť von. Ak ste však práve do vašich úspor na cestovanie vložili 20 EUR, zostaňte radšej doma a niečo si sami uvarte.

Plánovanie vašich obľúbených vecí, učenie sa o novom mieste či reálne videnie dostupných zdrojov – to všetko je vzrušujúcou časťou výletu. Ak to však pred cestou nebudete vedieť, vaše dobrodružstvo na novom mieste nikdy nebude také skvelé.

E-mail

Vyberáme

Putovanie po meste Rishikesh – všetko čo o tom potrebujete vedieť

Putovanie po meste Rishikesh – všetko čo o tom potrebujete vedieť

Ten, ktorý dokáže oceniť nádheru a majestátnosť Himalájí, je doslova povinný putovať týmto regiónom.

Rishikesh, ktorý je súčasťou regiónov Garhwal a Kumaon himalájskej časti Uttarakhandu, je jednou z najfrekventovanejších oblastí pre milovníkov dobrodružstva a prírody. Dôvod je prostý – pešia turistika. Najlepším obdobím na putovanie týmto miestom je od mája do septembra.

Parky a rezervácie v Južnej Afrike

Parky a rezervácie v Južnej Afrike

Južná Afrika predstavuje malebnú krajinu, prírodné parky a rezervácie s divokou zverou. Množstvo turistov navštevuje túto krajinu, aby mohli pozorovať zver žijúcu vo svojom prirodzenom prostredí. Je to destinácia dych berúcej krásy a bohatej histórie.

Južná Afrika sa môže pochváliť bohatým množstvom parkov a rezervácií, ako napríklad:

Okúzlujúci a exotický Vietnam

Okúzlujúci a exotický Vietnam

Ak ste si Vietnam zvolili ako svoju dovolenkovú destináciu, určite vás nesklame. Či už vás zaujíma história, umenie, architektúra či miestna kultúra, Vietnam okúzli každého turistu. Ak história a kultúra nie je pre vás to pravé orechové, môžete sa pozrieť na úžasnú prírodnú krásu alebo oddýchnuť si na miestnych nádherných plážach.

Absolútna čistota a stopercentná zamestnanosť, ale hlavne nedostatok informácii a odrezanosť. Cestovateľské kino predstaví Severnú Kóreu

Absolútna čistota a stopercentná zamestnanosť, ale hlavne nedostatok informácii a odrezanosť. Cestovateľské kino predstaví Severnú Kóreu

Svet uzavretý za železnou oponou a v zovretí tvrdého komunizmu ponúka nevšedné a raritné cestovateľské dobrodružstvo.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)